Önemli Duyuru: 
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
İade ve Değişim

İade ve Değişim

SİPARİŞ İPTALİ
•YSClerde ürün iadesi yapılabilmesi için üzerindeki mührün ve pimin hiç sökülmemiş olması gerekmektedir. Mühürüz ve ya pimi çıkartılmış YSC’ler için iade işlemi mümkün değildir. 
•YSC'lerde kargo şirketlerinin güvenlik endişesi nedeni ile iade almak istememektedirler. Bu sebeple iade kargosu tamamen satınalan tarafın sorumluluğundadır.
 
İADE & DEĞİŞİM KARGOSU
İade prosedürüne uygun sürelerde yapılan tüm iade işlemlerinde ürünleri Yurtiçi Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Ürünü göndermeden önce iade sebebinizi 05331343030 numaralı telefonumuzdan bize iletmeniz gerekmektedir. Yurtiçi Kargo dışındaki firmalarla yapacağınız gönderilerde kargo bedeli sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde karşı ödemeli gönderi teslim alınmaz.
 
İADE VE DEĞİŞİM ADRESi
İade veya değişim için ürünleri aşağıdaki adresimize göndermeniz gerekmektedir :
Yavuz Sultan Selim Cad. No.81 Ayrancılar - Torbalı / İZMİR
+90 5331343030

 
GERİ ÖDEME SÜRESİ
• İadeniz öncelikle Satış Sonrası Hizmetler Servisi tarafından 10 iş günü içinde incelenir ve yukarıda belirtilen şartlara uygun olması durumunda geri ödeme süreci başlatılır. Siparişiniz sırasında ödemeyi bize ne şekilde yaptıysanız yine aynı şekilde iade alabilirsiniz. Kredi kartı iadesinin hesap ekstrenize yansıması bankanıza bağlı olarak bir kaç gün sürebilir. İadenizin makul süre içerisinde gerçekleşmediğini düşünüyorsanız lütfen durumu “İletişim” sayfamızdan ya da 05331343030 numaralı telefonumuzdan bize iletiniz.
• Bankaların çalışma prensibi gereğince taksitli olarak satın almış olduğunuz ürünlerin geri ödemeleri de ekstrenize aynı taksit planı doğrultusunda yansıyacaktır.

• Arzu ederseniz ürün iadesini 1 yıl kullanım süreli Yanginmarket.com.tr alışveriş çeki olarak da tercih edebilirsiniz. Bu tercihinizi iade formunda belirtmeniz gereklidir.

 
GARANTİ KAPSAMINDA ARIZALI ÜRÜNLER
Tüm ürünlerimiz imalatçı firma garantisi altındadır. Arızalı ürününüzü faturası ile birlikte
Yanginmarket.com.tr'a gönderdiğiniz ürünler tarafımızdan yetkili servisimizde işlemleri yapılmaktadır. Yapılan işlemin garanti kapsamı dışında olması ya da fatura / belgelerinde eksiklik olması durumunda işlem bedeli karşılığında gerçekleştirilir.  Garanti kapsamında bünyemize gönderdiğiniz ürünlerin ulaşım bedeli tarafınıza aittir.
Siparişinizi kargoya verilmeden iptal etmek isterseniz talebinizi aynı gün saat 15:00’a kadar 05331343030 numaralı telefonumuzdan bize iletmeniz gerekmektedir. Siparişiniz yola çıkmış olursa bu durum size bildirilecek ve iade işlemleri gerekli olacaktır.

ÜRÜN İADE SÜRESİ
Mazeretsiz iade ve ürün değişimleri:
Ürün çeşitli sebeplerle beklentinizi karşılamadı ise 14 gün içerisinde mazeretsiz iade hakkınız bulunmaktadır. 14 günü aşan sürelerde ise geri ödeme yoluyla iade yapılmamaktadır. Ancak 30 gün boyunca ürünü istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz ya da ürün bedeli kadar Yanginmarket.com.tr alışveriş çeki alabilirsiniz.
 
Ayıplı ürünler:
Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Ürün ayıplı olduğu kararı yetkili teknik servisler tarafından verilmektedir. Bu süreden sonra karşılaşılan kusurlar garanti kapsamında değerlendirilecektir. Garanti süresi içerisinde karşılaştığınız problemler için 05331343030 numaralı telefonumuzdan bilgi edinebilirsiniz.
 
İADE İŞLEMİ İÇİN GEREKLİ HUSUSLAR
• Ürünü iade veya değişim için göndermeden önce mutlaka bize konu ile ilgili eposta aracılığıyla veya 05331343030 numaralı telefonumuzdan bilgi verilmesi gerekmektedir, aksi takdirde iade veya değişim işleminiz yapılamaz veya çok daha uzun sürebilir.

• Ürünü orijinal faturası ile birlikte göndermeli ve faturanızı mutlaka göndereceğiniz paketin içerisine koymalısınız. Faturasız gönderilen iadeler kabul edilememektedir.
• Faturanın alt kısmında bulunan iade formu eksiksiz doldurulmalı ve iade alanı imzalanmalıdır. İade formunda yer alan açıklama alanları ve iade nedeni eksiksiz ve dikkatli doldurulmalıdır. Ayıplı ürünler için iade ya da değişim tercihi mutlaka seçilmelidir.

• İade edeceğiniz ürün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ya da paketinin hasar görmemiş olması gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile göndermeniz gerekmektedir.

• Ürünler adresimize gönderilirken orijinal kutusu zarar görmeyecek şekilde muhafaza edilmelidir. Yani; ürünler kargoya direkt orijinal kutusu ile değil, orijinal kutusunun koruyucu bir koliye yerleştirilmesinden sonra gönderilmelidir.

• Eğer ürünün faturası şirket adına kesilmiş ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu 'iade faturası' ve 'iade irsaliyesi' (ya da irsaliyeli fatura) gönderilmesi zorunludur. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri aksi durumda yapılamamaktadır.

 
İADE KAPSAMI DIŞINDAKİ ÜRÜNLER
Ayıbı yetkili teknik birimler tarafından tespit edilen tüm ürünler iade edilebilir ancak mazeretsiz iadeler aşağıdaki durumlarda kesinlikle yapılamamaktadır:
Kapsam dışı ürünler:
• Metre ile kesilmiş Yangın Söndürme Hortumları.
• Tüm kullanılmış ürünler (satılabilirlik özelliğinin yitirilmesinden dolayı iade ve değişim süresine uygun olsa dahi iade ya da değişimi söz konusu olmamaktadır)
• Ambalajı bozulmuş ürünler: Değiştirilmek istenen ürün, satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda olmalıdır. Kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilemeyen ürünlerin iadesi ya da değişimi mümkün değildir.